Logo Forda auto-watin - logo

Bezpieczeństwo

Uspokajające poczucie bezpieczeństwa

W Fordzie Tourneo Connect zastosowano szereg zaawansowanych technologii, które chronią kierowcę, pieszych i sam samochód. Dysponuje on systemami, które:

  • samodzielnie zatrzymają samochód,
  • automatycznie powiadomią służby ratownicze,
  • ułatwiają ruszanie pod górę,
  • umożliwiają indywidualne zamykanie i otwieranie drzwi,
  • uruchamiają alarm nawet w przypadku, gdy akumulator został odłączony,
  • zapobiegają skopiowaniu nadajnika kluczyka.

Ford Tourneo Connect jest jedynym samochodem w swojej klasie, który otrzymał 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa organizacji Euro NCAP. Jest to maksymalna ocena.

Technologie wspomagające kierowcę

Ford Tourneo Connect to długa lista technologii, które wspomagają pracę kierowcy, pomagają zapobiegać wypadkom i szybko reagować, w razie ich wystąpienia.

Technologia Ford SYNC z funkcją Wzywania pomocy

Kluczowym elementem systemu Ford SYNC jest funkcja Wzywania Pomocy. Gdy dojdzie do wypadku, uruchamia się w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. Połączenie to można w każdej chwili przerwać.*


*Funkcja Wzywanie pomocy jest elementem systemu Ford SYNC. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku - w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Funkcja ta nawiązuje bezpośrednie połączenie z numerem 112 za pośrednictwem sparowanego z Ford SYNC telefonu komórkowego wyposażonego w Bluetooth. System przekazuje służbom ratowniczym m.in. współrzędne GPS pojazdu, który uległ wypadkowi oraz umożliwia rozmowę z kierowcą, co znacznie ułatwia i przyspiesza działanie służb ratowniczych. Funkcja Wzywanie pomocy (Emergency Assistance) zdobyła nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów Global Mobile Awards w 2012 r.

System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach

Kolizje w korkach ulicznych to codzienność. Właśnie dlatego opracowaliśmy technologię Active City Stop. Jeśli system wykryje, że samochód znajdujący się bezpośrednio przed Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włączy hamulce (przy prędkości do 30 km/h). Pozwala to uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki. Innowacyjność tej technologii została nagrodzona przez Euro NCAP w dziedzinie bezpieczeństwa.


 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HLA) zapobiega cofnięciu się samochodu. System utrzymuje działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy. Dzięki temu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. Rozwiązanie to sprawdza się również w momencie zatrzymywania i ruszania na śliskiej nawierzchni.


Bezpieczeństwo pojazdu

Firma Ford nieprzerwanie przoduje w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii z zakresu bezpieczeństwa. Wiele z nich zostało już nagrodzonych. To między innymi dzięki nim Ford Tourneo Connect otrzymał 5 gwiazdek od prestiżowej organizacji Euro NCAP w teście bezpieczeństwa. Jest to maksymalna możliwa ocena.

Bezpieczeństwo

Model Tourneo Connect (w wersji z 5 siedzeniami) jest pierwszym samochodem w swojej klasie, który otrzymał maksymalną, 5-gwiazdkową, ocenę bezpieczeństwa od organizacji Euro NCAP. Jest to dowód, że Ford Tourneo Connect zapewnia maksymalną ochronę Tobie i Twoim pasażerom.


System ESC – pełna kontrola bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) bezustannie monitoruje parametry samochodu. Wykrywa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy (np. poślizg) i automatycznie koryguje pozycję na drodze. System ten pomaga zachować maksymalną kontrolę nad samochodem i może skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.


Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Zaawansowany system kontroli trakcji (TCS) nie dopuszcza do boksowania kół oraz zapewnia maksymalną przyczepność i stabilność zawsze, gdy są one najbardziej potrzebne. TCS stale monitoruje zachowanie samochodu i rozkłada moc na poszczególne koła, zapewniając przyczepność podczas przyśpieszania.


 

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to oszczędność, komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego czujniki nieustannie monitorują każde koło i ostrzegają kierowcę o spadku ciśnienia w oponie. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.


Zapobieganie kołysaniu się przyczepy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość samochodu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad holowaną przyczepą.


EBA – system wspomagania hamowania awaryjnego

System EBA pomaga w osiągnięciu maksymalnej wydajności hamowania w sytuacji awaryjnej. Działanie systemu polega na pomiarze siły nacisku na pedał hamulca i, w razie potrzeby, jej zwiększaniu.


Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) zapewniają lepszą kontrolę hamowania.


Zaawansowany system poduszek powietrznych

Ford Tourneo Connect wyposażony jest w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, zwiększono szybkość aktywacji systemu.


System świateł hamowania awaryjnego

System EBL automatycznie uruchamia światła awaryjne przy ostrym hamowaniu, aby ostrzec kierowców jadących z tyłu o niebezpieczeństwie.


Pasy bezpieczeństwa

Gdy zapomnisz zapiąć pasy, Ford Tourneo Connect przypomni Ci o tym obowiązku. Jest to standardowe rozwiązanie dla każdego modelu.


Większe bezpieczeństwo dzieci

Jeśli podróżujesz z dziećmi, zamontujesz foteliki do mocowań ISOFIX na skrajnych fotelach w drugim rzędzie.


Zabezpieczenia

Samochody przeznaczone do pracy, powinny charakteryzować się wyższym poziomem zabezpieczeń. Dlatego Ford Tourneo Connect posiada praktyczne schowki i szereg rozwiązań, które chronią zarówno samochód, jak i wszystko co w nim przechowujesz.

Ty wybierasz, które drzwi mają być otwarte, a które zamknięte

Standardowe wyposażenie Forda Tourneo Connect obejmuje centralny zamek sterowany pilotem. Nowy system jest najbezpieczniejszy z dotychczasowych. Dzięki niemu możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi samochodu.


Zamki w drzwiach z zabezpieczeniem antywłamaniowym

Wszystkie zamki w drzwiach zabezpieczone są przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.


Zaawansowany nadajnik kluczyka, którego nie można skopiować

Oprócz zaawansowanego systemu centralnego zamykania, pojazd wyposażony jest również w dwukanałowy nadajnik kluczyka. Złodziej nie ma praktycznie żadnych szans, by go zeskanować lub skopiować. Nadajnik jest wodoodporny i ma zasięg 30 m. Zabezpieczony jest przed osobami niepowołanymi.


Niestandardowe zamki

Ford Tourneo Connect wyposażony jest w zamki, które automatycznie blokują drzwi po 45 sekundach, jeżeli po użyciu pilota nie otworzysz żadnych z nich. Dodatkowo w momencie aktywowania się poduszki powietrznej, wszystkie drzwi są automatycznie otwierane.


Bezpieczne miejsce do przechowywania wartościowych rzeczy

Nie zostawiaj wartościowych rzeczy na widoku. Schowaj je bezpiecznie w zamykanym schowku.


Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru

Dostępny opcjonalnie jest alarm obwodowy, który uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Dla jeszcze większej ochrony (i jako czynnik odstraszający) wybierz system alarmowy Thatcham Category 1. Ten alarm uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.


Alarm o niezależnym zasilaniu

Syrena alarmowa o niezależnym zasilaniu jest dodatkowym system, dostępnym wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Emituje ona głośny dźwięk, a ponieważ ma własne, niezależne zasilanie, będzie działać nawet w przypadku odłączenia akumulatora.


 

Skontaktuj się z
naszym sprzedawcą

Artur Lehmann
Kierownik Sprzedaży
Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 362
kom: 515 264 089
artur.lehmann@auto-watin.pl

Marta Nowak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 369
kom: 504 082 911
marta.nowak@auto-watin.pl

Marek Szymaniak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 368
kom: 504 082 449
marek.szymaniak@auto-watin.pl

 

Przemysław Szulc
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 361
kom: 519 547 405
przemyslaw.szulc@auto-watin.pl