Logo Forda auto-watin - logo

Bezpieczeństwo

Ochrona i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Ford Transit Courier łączy w sobie wiele inteligentnych technologii stworzonych po to, aby chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz Twój ładunek. Są wśród nich technologie, które pomagają redukować ryzyko poślizgu przy mokrej lub oblodzonej nawierzchni, automatycznie hamować, wzywać pomoc w razie wypadku czy ruszać na wzniesieniach. Dodatkowo, samochód wyposażony jest w systemy umożliwiające indywidualne zamykanie i otwieranie drzwi, oraz alarm z czujnikami ruchu, które pomagają zabezpieczać ładunek.

Technologie wspomagające kierowcę

Ford Transit Courier został wyposażony w szereg zaawansowanych technologii, które mają za zadanie ułatwić pracę kierowcy i zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży w każdych warunkach.

Technologia Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Kluczowym elementem systemu Ford SYNC jest funkcja wzywania pomocy. Aktywuje się gdy dojdzie do wypadku - w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę

z kierowcą. Połączenie to można w każdej chwili przerwać.*

*Funkcja wzywania pomocy jest elementem systemu Ford SYNC. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku - w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Funkcja ta nawiązuje bezpośrednie połączenie z numerem 112 za pośrednictwem sparowanego z Ford SYNC telefonu komórkowego wyposażonego w Bluetooth. System przekazuje służbom ratowniczym m.in. współrzędne GPS pojazdu, który uległ wypadkowi oraz umożliwia rozmowę z kierowcą, co znacznie ułatwia i przyspiesza działanie służb ratowniczych. Funkcja wzywania pomocy (Emergency Assistance) zdobyła nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów Global Mobile Awards w 2012 r. <Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami na lokalnej stronie internetowej Forda.>

 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się samochodu. System utrzymuje działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy. Dzięki temu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał przyśpieszenia.


 

Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Zaawansowany układ kontroli trakcji (TCS) zapewnia maksymalną przyczepność . W przypadku wykrycia poślizgu koła przy małej prędkości, system ten kieruje większy moment obrotowy na koło dysponujące w danej chwili lepszą przyczepnością.


 

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to oszczędność, komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego czujniki nieustannie monitorują każde koło i ostrzegają kierowcę o spadku ciśnienia w oponie. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.


Bezpieczeństwo pojazdu

Marka Ford nieustannie utrzymuje się w czołówce firm, które oferują najnowocześniejsze i najlepsze w swojej klasie technologie oraz rozwiązania związane z bezpieczeństwem. Odkryj całkowicie nowy model Transit Courier i liczne systemy opracowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas podróży.

Pewne prowadzenie pomimo trudnych warunków drogowych

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) to połączenie wielu technologii dające lepsze panowanie nad pojazdem i zwiększające bezpieczeństwo. Specjalne czujniki nieustannie monitorują szybkość każdego koła, stopień odchylenia kierunkowego pojazdu oraz kąt skrętu.
Dlatego gdy trzeba wykonać ostry skręt, choćby po to, żeby uniknąć przeszkody, ESC precyzyjnie zrównoważy moc hamowania między poszczególnymi kołami. W razie konieczności może również zmniejszyć moc silnika. System ten pomaga zachować maksymalną kontrolę nad samochodem i może skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych. ESC i kontrola trakcji pomagają także zapobiec ślizganiu się kół na mokrej lub oblodzonej nawierzchn

Dodatkowa moc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA)pomaga w osiągnięciu maksymalnej wydajności hamowania w sytuacji awaryjnej. Układ rozpoznaje sytuacje nagłego hamowania i automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym w celu zapewnienia maksymalnej siły hamowania.


System ostrzegania o hamowaniu awaryjnym

Podczas nagłego silnego hamowania automatycznie włączają się światła awaryjne pojazdu, aby ostrzec innych kierowców o zagrożeniu.


Ochrona przed przewróceniem

System kontroli ryzyka wywrócenia pojazdu (ROM) monitoruje zachowanie pojazdu i wyczuwa utratę stabilności. W momencie zagrożenia zmniejsza moment obrotowy silnika i wyhamowuje każde koło z osobna, korygując nadsterowność i przywracając pojazdowi odpowiednią stabilność.


Zaawansowane systemy zwiększające kontrolę nad hamowaniem

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) zapewniają lepszą kontrolę hamowania.


Udoskonalony system poduszek powietrznych

Ford Transit Courier wyposażony jest w poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, kurtyny oraz poduszki boczne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, zwiększono szybkość aktywacji systemu.


Zabezpieczenia

Samochody przeznaczone do pracy, powinny charakteryzować się wyższym poziomem zabezpieczeń. Dlatego Ford Transit Courier posiada szereg rozwiązań, które chronią przed złodziejami zarówno samochód, jak i wszystko to, co w nim przechowujesz.

Ty wybierasz, które drzwi mają być otwarte, a które zamknięte

Standardowe wyposażenie Forda Transit Courier obejmuje centralny zamek sterowany pilotem. Dzięki niemu możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe pozostają zamknięte lub od razu otworzyć wszystkie drzwi pojazdu. . Również przy pomocy przycisku na drzwiach kierowcy można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.


Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru jako opcja

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub pokrywy silnika. Dla jeszcze większej ochrony wybierz system alarmowy Thatcham Category 1. Uaktywnia się on automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.


 

Skontaktuj się z
naszym sprzedawcą

Artur Lehmann
Kierownik Sprzedaży
Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 362
kom: 515 264 089
artur.lehmann@auto-watin.pl

Marta Nowak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 369
kom: 504 082 911
marta.nowak@auto-watin.pl

Marek Szymaniak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 368
kom: 504 082 449
marek.szymaniak@auto-watin.pl

 

Przemysław Szulc
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 361
kom: 519 547 405
przemyslaw.szulc@auto-watin.pl