Logo Forda auto-watin - logo

Bezpieczeństwo

Maksymalne bezpieczeństwo Twoje i Twojego pojazdu

Lista technologii ułatwiających codzienną pracę kierowcy jest długa – od sprzężonego z układem hamulcowym systemu ułatwiającego ruszanie pod górę po Ford SYNC, który wezwie służby ratownicze, gdy dojedzie do wypadku. Inżynierowie wzięli również pod uwagę specyfikę pracy pojazdu i zatroszczyli się o jego ochronę oraz ładunku, wyposażając go w zaawansowane systemy alarmowe.

Ford Transit dysponuje różnorodnymi technologiami chroniącymi przed niemal każdą ewentualnością – zarówno Ciebie, jak i sam pojazd oraz jego ładunek.

Zaawansowany system pomagający utrzymać prawidłowy pas ruchu

Korzystający z przedniej kamery, system kontroli pasa ruchu stale monitoruje drogę przed samochodem. Jeśli pojazd przypadkowo zjedzie z pasa, system wyda ostrzeżenie w postaci wibracji kierownicy i symbolu graficznego na wyświetlaczu. Technologia ta automatycznie wyłącza się przy prędkości poniżej 70 km/h, nie przeszkadzając tym samym w manewrowaniu i poruszaniu się w ruchu miejskim. System można również wyłączyć manualnie.


 

System monitorowania koncentracji kierowcy

System ten kontroluje poziom zmęczenia kierowcy. Jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji, w zestawie wskaźników pojawi się ikona ostrzegawcza, sugerując przerwę w podróży. Za tę zaawansowaną technologię Ford zdobył prestiżową nagrodę Euro NCAP.*


* Nagroda przyznana za system monitorowania koncentracji kierowcy w Fordzie Focus.

 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

System ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) sprzężony jest z układem hamulcowym i utrzymuje nacisk na hamulce przez dodatkowe 2,5 sekundy. Zapewnia to kierowcy czas i kontrolę podczas przekładania stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.


 

System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

Pomoc w utrzymaniu kontroli na zakrętach

Jeżeli zbyt szybko wejdziesz w zakręt (na przykład zjeżdżając z autostrady) i zaczniesz tracić panowanie nad pojazdem, system TVC wykryje niebezpieczeństwo i automatycznie zredukuje moment obrotowy silnika i uruchomi hamulce, aby zmniejszyć prędkość.


Światła doświetlające zakręty

W momencie uruchomienia kierunkowskazu i skrętu kierownicą uruchamiają się reflektory doświetlające drogę po bokach samochodu. Zapewniają one lepszą widoczność, tym samym zwiększając bezpieczeństwo podczas wykonywania manewrów.

Zapobieganie kołysaniu się przyczepy

Układ stabilizacji przyczepy (TSC) wykrywa niepożądane zachowanie holowanej przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad holowaną przyczepą.


Ostrzeżenie kierowcy jadącego z tyłu o ostrym hamowaniu

Podczas nagłego silnego hamowania automatycznie włączają się światła awaryjne pojazdu, aby ostrzec innych kierowców o zagrożeniu.

Dodatkowa moc przy hamowaniu awaryjnym

Układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) pomaga w osiągnięciu maksymalnej skuteczności hamowania w sytuacjach awaryjnych. Układ rozpoznaje sytuacje nagłego hamowania i automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym w celu zapewnienia maksymalnej siły hamowania. Aby jeszcze mocniej skrócić drogę hamowania, zastosowano nowy system hydraulicznego wspomagania tylnych hamulców, który uruchamia się, gdy włączony jest system ABS.


Ochrona przed przewróceniem

System kontroli ryzyka wywrócenia pojazdu (ROM) monitoruje zachowanie pojazdu i wyczuwa utratę stabilności. W momencie zagrożenia zmniejsza moment obrotowy silnika i wyhamowuje każde koło z osobna, korygując nadsterowność i przywracając pojazdowi odpowiednią stabilność.


Zaawansowany system poduszek powietrznych

Ford Transit może być wyposażony w kurtyny powietrzne, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. Dzięki umieszczeniu czujników w kluczowych miejscach samochodu, zwiększono szybkość aktywacji systemu. Jeśli chcesz, poduszkę powietrzną pasażera możesz w każdej chwili dezaktywować – o jej wyłączeniu będzie Ci przypominać kontrolka na desce rozdzielczej.


Maksymalna przyczepność przy minimalnym wysiłku

Zaawansowany system kontroli trakcji (TCS) zapewnia maksymalną przyczepność i stabilność zawsze, gdy są one najbardziej potrzebne. W przypadku wykrycia poślizgu koła przy małej prędkości, system ten kieruje większy moment obrotowy na koło dysponujące w danej chwili lepszą przyczepnością.


Pełna kontrola, bez względu na obciążenie

System kontroli obciążenia pojazdu (LAC) sprzężony jest z układem ESC, zapewniając kontrolę i stabilność bez względu na obciążenie. Układ ten jest bardzo wartościowy szczególnie w przypadku dużych vanów takich jak Ford Transit.


W standardowym wyposażeniu Forda Transit znajduje się centralny zamek sterowany pilotem. Możesz otworzyć pojedyncze drzwi, podczas gdy pozostałe są zamknięte do momentu wciśnięcia przycisku na drzwiach kierowcy. Przy użyciu tego samego przycisku można sterować blokowaniem i odblokowywaniem wszystkich drzwi pojazdu.


Zamki antywłamaniowe

Wszystkie zamki w drzwiach zabezpieczone są przed włamaniem przy użyciu wiertła lub dłuta.


Automatyczne zamykanie zamków

Blokada drzwi automatycznie zarygluje zamki we wszystkich drzwiach, gdy tylko ruszysz z miejsca. System ten montowany jest w standardzie, a włącza się go lub wyłącza poprzez panel instrumentów. Aby pomóc służbom ratowniczym, każdy pojazd ma funkcję automatycznego odblokowywania zamków w drzwiach w razie kolizji, która aktywowana jest w zależności od siły uderzenia.


Dwa wysokiej klasy systemy alarmowe do wyboru jako opcja

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub pokrywy silnika. Dla jeszcze większej ochrony możesz zamontować system alarmowy Thatcham Category 1. Uaktywnia się on automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania, uniesienia pojazdu lub wykrycia ruchu wewnątrz auta.


Niezależne zasilanie alarmu

Syrena alarmowa z niezależnym zasilaniem stanowi dodatkowe zabezpieczenie i jest dostępna wraz z opcjonalnym alarmem Thatcham. Uruchomienie alarmu spowoduje włączenie syreny. Ponieważ ma ona własne, niezależne zasilanie, nie można jej odłączyć przez odcięcie akumulatora.


 

Skontaktuj się z
naszym sprzedawcą

Artur Lehmann
Kierownik Sprzedaży
Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 362
kom: 515 264 089
artur.lehmann@auto-watin.pl

Marta Nowak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 369
kom: 504 082 911
marta.nowak@auto-watin.pl

Marek Szymaniak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 368
kom: 504 082 449
marek.szymaniak@auto-watin.pl

 

Przemysław Szulc
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 361
kom: 519 547 405
przemyslaw.szulc@auto-watin.pl