Logo Forda auto-watin - logo

Bezpieczeństwo

Z MYŚLĄ O BEZPIECZEŃSTWIE PASAŻERÓW I KIEROWCY

 

Ford Galaxy został wyposażony w wiele
innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych zapewniających maksymalną
ochronę Tobie i Twoim pasażerom.

Reaguje, zanim coś zauważysz

Za pomocą radaru oraz kamery system
Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa samochody
i pieszych na drodze przed Tobą. Zadaniem układu jest monitorowanie sytuacji i ostrzeganie


o możliwej kolizji. Jeśli kierowca nie zareaguje na sygnały ostrzegawcze układu, automatycznie uruchomione zostaną hamulce samochodu, by umożliwić uniknięcie ewentualnego zderzenia lub zmniejszenie jego skutków. System działa przy prędkościach powyżej 80 km/h.

Reflektory w technologii Ford Dynamic LED

Inteligentny system reflektorów adaptacyjnych LED z technologią Ford Dynamic wyróżnia się nie tylko swoim designem, ale również sposobem działania.


Wykrywa zmiany w warunkach drogowych
i dostosowuje wiązkę światła, zapewniając lepsze oświetlenie. Natomiast tryb dynamicznego doświetlania zakrętów powoduje przesunięcie wiązki światła w kierunku wewnętrznej strony łuku, zapewniając jeszcze lepszą widoczność. Reflektory zawierają także nowe światła do jazdy dziennej LED. Mają one wbudowane trzy listwy z diodami LED, które pełnią funkcje kierunkowskazów, migając sekwencyjnie w stronę skrętu.

Inteligentny system bezpieczeństwa

Zaawansowany inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) Forda Galaxy wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych do zapewnienia ochrony użytkownikom pojazdu


Zastosowane rozwiązania obejmują wytrzymałą konstrukcję wykonaną ze stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC), przednie oraz boczne poduszki powietrzne i kurtyny powietrzne.

Pomoc podczas cofania

Funkcja Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego.


Wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS). System ostrzega kierowcę
o nadjeżdżających pojazdach lub pojazdach w martwym polu widzenia poprzez zapalenie w odpowiednim lusterku bocznym ostrzegawczej lampki.

Dodatkowa moc przy hamowaniu awaryjnym

System wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) pomaga w osiągnięciu maksymalnej skuteczności hamowania w sytuacji awaryjnej. Kontrolowany jest on automatycznie przez system ESC, który wyczuwa siłę nacisku na pedał hamulca i w razie konieczności zwiększa ją.


 

Koniec problemu martwego pola

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information) ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne po odpowiedniej stronie.


 

Pewne prowadzenie w trudnych warunkach drogowych

Ford Galaxy wyposażony jest w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), który zapewnia lepsze panowanie nad pojazdem. Nieprzerwanie monitoruje on ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy,


dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkość każdego koła. W skład systemu ESC wchodzi układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach, układ wspomagający hamowanie awaryjne (EBA) oraz automatycznie zwiększający ciśnienie w układzie hamulcowym (EBP).

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Ford Galaxy został wyposażony w boczne poduszki powietrzne dla foteli drugiego rzędu, które stanowią teraz uzupełnienie standardowego systemu SRS, na który składają się przednie poduszki kierowcy i pasażera, poduszka kolanowa kierowcy oraz boczne kurtyny powietrzne chroniące głowy osób podróżujących we wszystkich trzech rzędach foteli.


Dodatkowym zabezpieczeniem podróżnych w drugim rzędzie jest system pasów bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi i ogranicznikami siły napięcia. Ponadto pojazd wyposażono w system przypominania
o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa dla wszystkich foteli.

Troska o bezpieczeństwo dzieci

W drugim rzędzie foteli znajdują się mocowania ISOFIX do montowania fotelików dziecięcych.

Ford SYNC 2 z funkcją wzywania pomocy

Funkcja Wzywanie pomocy jest elementem systemu Ford SYNC 2. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku - w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwa. Funkcja ta nawiązuje bezpośrednie połączenie
z numerem 112


za pośrednictwem sparowanego z Ford SYNC 2 telefonu komórkowego wyposażonego w Bluetooth. System przekazuje służbom ratowniczym m.in. współrzędne GPS pojazdu, który uległ wypadkowi oraz umożliwia rozmowę z kierowcą, co znacznie ułatwia i przyspiesza działanie służb ratowniczych. Funkcje odczytywania wiadomości SMS oraz Wzywania pomocy nie są obsługiwane we wszystkich europejskich językach (Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami na lokalnej stronie internetowej Forda). Funkcja Wzywanie pomocy (Emergency Assistance) zdobyła nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne
w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów Global Mobile Awards
w 2012 r.

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY DETALICZNEJ
Skontaktuj się z
nami w celu ustalenia
indywidualnych
warunków zakupu

Paweł Wieczorek
Kierownik Działu
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 322
kom.: 508 340 453
pawel.wieczorek@auto-watin.pl

Szymon Strzelec
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 321
kom.: 504 082 451
szymon.strzelec@auto-watin.pl

Piotr Florysiak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 320
kom.: 504 072 747
piotr.florysiak@auto-watin.pl

 

Ewelina Krupecka
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 323
kom.: 504 082 462
ewelina.krupecka@auto-watin.pl

   

 

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY FLOTOWEJ
Skontaktuj się z
nami w celu ustalenia
indywidualnych
warunków zakupu

Paweł Kolan
Kierownik Sprzedaży
Flotowej Samochodów

tel.: 61 8 117 367
kom.: 508 340 474
pawel.kolan@auto-watin.pl

 

Anna Madaj
Menedżer ds.
Kluczowych Klientów

tel.: 61 8 117 367
kom.: 504 268 951
anna.madaj@auto-watin.pl