Logo Forda auto-watin - logo

Bezpieczeństwo

PROWADZENIE

Przyjemność prowadzenia Forda Focus i jego doskonałe właściwości jezdne przeszły do legendy. Nasi inżynierowie nieustannie szukają rozwiązań, z których każdy kierowca będzie dumny. Najnowsze udoskonalenia w Fordzie Focus znów wyznaczają nową jakość podróżowania – bez względu na styl jazdy. W modelach wyposażonych w przekładnie automatyczne dodatkową przyjemność z jazdy zapewniają łopatki do zmiany biegów, które znajduję się tuż przy kierownicy.

Maksymalne panowanie na zakrętach

System poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control) stale rozkłada moment obrotowy silnika pomiędzy przednie koła, dostosowując ich pracę do nawierzchni i warunków drogowych. Ten zaawansowany system reaguje 100 razy na sekundę, zapewniając precyzyjne prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.


Zawieszenie gotowe na każde wyzwanie

Wielowahaczowe zawieszenie tylne Control Blade dobrze tłumi nierówności drogi i pozwala doskonale panować nad pojazdem, jednocześnie sprawiając, że kierowca świetnie czuje drogę. Rozwiązanie to zapewnia także ciszę w kabinie – nawet podczas przyspieszania.


Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy Ford Focus stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia


(klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła. Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim na ulicach miast.

 

Wydajniejszy sposób ładowania akumulatora

W odróżnieniu od konwencjonalnych układów, ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging) działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.Pozwala to zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć emisję CO2, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz.


Lepsza aerodynamika i większa oszczędność

Ford Focus jest wyposażony w unikalny system Aktywnej Żaluzji Chłodnicy, który reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komorę silnika.Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiono aerodynamikę i zwiększono oszczędność zużycia paliwa aż o 0,8% w Nowym Europejskim Cyklu Jazdy (NEDC).


Wskaźnik zmiany biegów

Wskaźnik umieszczony na desce rozdzielczej sygnalizuje, kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać maksymalną oszczędność paliwa. W prosty i skuteczny sposób oszczędzasz paliwo i zmniejszasz emisję CO2.


Porady, które pomagają jeździć ekonomicznie

Nowatorski system Ford EcoMode nieustannie ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras.Następnie inteligentne oprogramowanie daje wskazówki, jak obniżyć zużycie paliwa.


 

DZIAŁ SPRZEDAŻY DETALICZNEJ
Skontaktuj się z
nami w celu ustalenia
indywidualnych
warunków zakupu

Paweł Wieczorek
Kierownik Działu
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 322
kom.: 508 340 453
pawel.wieczorek@auto-watin.pl

Szymon Strzelec
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 321
kom.: 504 082 451
szymon.strzelec@auto-watin.pl

Piotr Florysiak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 320
kom.: 504 072 747
piotr.florysiak@auto-watin.pl

 

Ewelina Krupecka
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów

tel.: 61 8 117 323
kom.: 504 082 462
ewelina.krupecka@auto-watin.pl

   

 

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY FLOTOWEJ
Skontaktuj się z
nami w celu ustalenia
indywidualnych
warunków zakupu

Paweł Kolan
Kierownik Sprzedaży
Flotowej Samochodów

tel.: 61 8 117 367
kom.: 508 340 474
pawel.kolan@auto-watin.pl

 

Anna Madaj
Menedżer ds.
Kluczowych Klientów

tel.: 61 8 117 367
kom.: 504 268 951
anna.madaj@auto-watin.pl